qBlog Quadina w świecie PHP

25lis/100

qKatalog – etap pierwszy

Uprzejmie informuję, że etap pierwszy mojego projektu z katalogiem stron jest już na wykończeniu powoli. Wykonałem główne elementy jak sam layout, system kategorii i stron. Napisałem moduł dzięki któremu poznamy nie tylko ranking swojej strony, ale ilość zaindeksowanych podstron oraz ilość linków, które kierują do naszej witryny według google. Pozostaje mi tylko połączenie tych elementów i ostatecznie odbugowanie strony aby ją zaprezentować. Mam nadzieje, że stanie się to już w najbliższy weekend. Tak więc trzymajcie kciuki :)

Zakres tematyczny: Programowanie, Projekty Brak komentarzy
21lis/100

Zasada numer jeden pozycjonowania

Przez cały weekend przeglądałem masę for, blogów i innych artykułów o pozycjonowaniu. Czasami miałem wrażenie, że jeden od drugiego różni się tylko autorem, a nie zawartością merytoryczną. Być może jest to efekt po prostu dorabiania sobie kolejnych podstron na wszystkich stronach swojego zaplecza. Tak czy inaczej każdy ma jakiś swój pomysł na życie, ale wszystko powtarza się w jednym aspekcie.

Zakres tematyczny: Pozycjonowanie Czytaj dalej
18lis/100

qKatalog SEO

Właśnie jestem w stanie wyższej irytacji na obecne skrypty katalogów SEO. Otwarty mini nie da się ściągnąć, instalacja qlweba pozbawiona jest jakiejkolwiek myśli, a jego konfiguracja to już totalne dno intuicyjności. Wydaje mi się, że chyba żyję za bardzo w świecie Web2.0 zatem otwieram niniejszym projekt qKatalogu.

Zakres tematyczny: Programowanie, Projekty Czytaj dalej
18lis/100

Domeny bez www. automatycznie

Krótki wpis między przygotowywaniem innych. Właśnie znalazłem cudo, które spędzało mi sen z powiek. Zawsze zastanawiałem się jak permanentnie przekierować ruch  niepotrzebnych www. na wersje domen bez kropki no i znalazłem. Zwykle szukałem rozwiązania skryptowego w PHP, ale zwykle okazywało się zbyt wolne, zatem rezygnowałem z niego. A tutaj prosze... Prosty wpis do .httaccess i już po sprawie :) Wpis robi redirect 301, czyli informuje, że domena została przeniesiona ostatecznie na nowy adres. Zatem ani wyszukiwarki ani przeglądarki jej nie zaindeksują ALE przeniosą się na poprawną stronę od razu i zaindeksują. Dzięki temu dodajemy do jednej domeny, a nie rozłazimy się po nie wiadomo jakich konstrukcjach pod domeną co oczywiście obniża PageRank.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.domain\.com$ [NC]
RewriteRule ^.*$ http://domain.com%{REQUEST_URI} [R=301,L]
Zakres tematyczny: Pozycjonowanie Brak komentarzy