qBlog Quadina w świecie PHP

19sie/130

Połączenie PHP5.4 i APC

W repozytoriach gentoo i sabayona które są ogólnodostępne jest ukryty pewien problem dla kazdego programisty PHP zajmującego się symfony2. Otóż paczka pecl-apc współpracuje jedynie z PHP w wersji 5.3. Symfony2 oczywiście na tej wersji PHP się nie uruchomi ze względu na namespace'y. 

Zakres tematyczny: Bez kategorii Czytaj dalej
18sie/130

Konfiguracja Sabayona

Instalacja różnych komponentów jest dość dużym wyzwaniem dla zwykłego zjadacza instalatorów i automatycznych konfiguratorów dla windowsa. Jednak po przeglądnięciu jednej połowy internetu, a przeczytaniu drugiej połowy znalazłem kilka fajniejszych patentów na konfigurację między innymi: klawisza `win` do otwierania menu, instalacji compiza oraz najgorszego - virtualboxa.

Zakres tematyczny: Bez kategorii, Narzędzia Czytaj dalej
12gru/102

Generowanie losowego ciągu znaków – hash

Ostatnio pojawił się temat hashowania i jego powtarzalności oraz możliwości jego złamania. Bardzo często w celu wygenerowania hasła korzysta się z funkcji hashujących i wycina odpowiedni ciąg znaków zależny od naszych intencji.

Zakres tematyczny: Programowanie Czytaj dalej
7gru/101

Powtarzające się ostatnio pytanie o tablice w tablicach

Na forum.php.pl pojawiło się pytanie, które postanowiłem aż zamieścić na swoim blogu. Pytanie odnosi się do sposobu przechowywania tablic w komórce bazy danych.

Zakres tematyczny: Programowanie Czytaj dalej