qBlog Quadina w świecie PHP

19sie/130

Połączenie PHP5.4 i APC

W repozytoriach gentoo i sabayona które są ogólnodostępne jest ukryty pewien problem dla kazdego programisty PHP zajmującego się symfony2. Otóż paczka pecl-apc współpracuje jedynie z PHP w wersji 5.3. Symfony2 oczywiście na tej wersji PHP się nie uruchomi ze względu na namespace'y. Straciłem dość dużo czasu na znalezienie rozwiązania. Próbowałem oczywiście oszukać `equo` i `portage` ale niestety uruchomienie phpa pokazało mi próbę uruchomienia niekompatybilnego rozszerzenia. Kolejna myśl to skopiowanie pliku apc.so z wersji 5.3 do wersji 5.4 ale i to skończyło się takim samym rezultatem. Instalacja bezpośrednio przez pecl niestety na moim systemie kończyła się problemem:

ibtool: Version mismatch error. This is libtool 2.4.2, but the libtool: definition of this LT_INIT comes from an older release.

Rozwiązanie:
Ostatecznie po heroicznej walce wpadłem na bardzo prosty pomysł, który ostatecznie rozwiązał moje problemy.  Mianowicie ściągnąłem odpowiednią paczkę debiana, rozpakowałem ją dpkg i skopiowałem plik apc.so do odpowiedniego folderu. Uruchomiło się i działa wyśmienicie :) Rozpakowany plik oczywiście umieszczam poniżej.

Do pobrania: apc.so 20100525

Zakres tematyczny: Bez kategorii Dodaj komentarz
Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.