qBlog Quadina w świecie PHP

18sie/130

Konfiguracja Sabayona

Instalacja różnych komponentów jest dość dużym wyzwaniem dla zwykłego zjadacza instalatorów i automatycznych konfiguratorów dla windowsa. Jednak po przeglądnięciu jednej połowy internetu, a przeczytaniu drugiej połowy znalazłem kilka fajniejszych patentów na konfigurację między innymi: klawisza `win` do otwierania menu, instalacji compiza oraz najgorszego - virtualboxa.

ksuperkey

Narzędzie i instrukcja poniżej do instalacji małego skryptu, który podmieni pojedyncze kliknięcie w `win` na `alt + F1`. Dzięki temu uzyskamy dostęp do menu za każdym razem gdy z przyzwyczajenia z Windowsa uruchomimy pasek startu z klawiatury. Z moim KDE działa wyśmienicie.

http://blog.hanschen.org/2012/10/17/open-application-launcher-with-super-key/

compiz

Domyślna instalacja compiza jest przygotowana chyba na wszystkie możliwe wersje komputerów, w tym słabsze i bardzo słabe. Mój komputer z 2 kartami GF 550 Ti do najsłabszych nie należy, więc po instalacji sterowników chciałem podrasować sobie trochę wygląd systemu. Przyszła mi na myśl od razu instalacja compiza, ale i tutaj natrafiłem na kilka problemów. Żeby przed nimi ustrzec polecam instrukcję: http://wiki.sabayon.org/index.php?title=Installing_and_configure_Compiz_Fusion

VirtualBox

Instalacja VBoxa wydawała mi się raczej prosta jednak sama w sobie takowa nie była. Instalacja samej paczki przez rigo nie dawała nic, bo oczywiście nic dać nie mogła. Instalacja modułów do kernela jest banalnie prosta, ale trzeba wiedzieć,  że trzeba to zrobić :D Znalazłem taką instukcję: http://wiki.sabayon.org/index.php?title=HOWTO:_Using_Virtualbox

Muszę też od razu ostrzec, że po instalacji a przed restartem należy ponownie zainstalować sterowniki do karty graficznej. Ja właśnie o tym nie pomyślałem ;-) W instukcji na samej górze jest informacja, że Sabayon dostaje zupełnie nowy kernel przy instalacji VM, a nvidia-drivers instaluje się przecież jako moduł do jądra. Reboot u mnie wywołał oczywiście nie możliwość uruchomienia KDE. Z poziomu konsoli przeinstalowałem sterownik i po restarcie wróciłem do normy już z działającym VBoxem.

Obecnie staram się na nim zainstalować Windowsa Blue i zobaczymy jak mi pójdzie z integracją :)

PHP 5.4 + APC

Nie rozwiązałem jeszcze tego problemu :) Ma ktoś jakieś pomysły?

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.