qBlog Quadina w świecie PHP

21lis/100

Zasada numer jeden pozycjonowania

Przez cały weekend przeglądałem masę for, blogów i innych artykułów o pozycjonowaniu. Czasami miałem wrażenie, że jeden od drugiego różni się tylko autorem, a nie zawartością merytoryczną. Być może jest to efekt po prostu dorabiania sobie kolejnych podstron na wszystkich stronach swojego zaplecza. Tak czy inaczej każdy ma jakiś swój pomysł na życie, ale wszystko powtarza się w jednym aspekcie.

Jeżeli stawiasz swoje zaplecze od nowa i chcesz zrobić to jak najmniejszym kosztem zakładaj blogi tematyczne. Dbaj o odpowiednie relacje między kolejnymi. Należy pamiętać, aby nie łączyć wszystkich stron z wszystkimi, ale podchodzić do tego jak najbardziej tematycznie. Dobrym sposobem jest rozpisanie sobie na kartce stron i połączenie strzałkami tych, które tematy w jakiś sposób nawiązują do siebie.

Ponad linkami między blogami można umieścić swój "super-katalog" w którym będzie się wkładać wszystkie strony jak leci. Służyć to będzie głównie szybkiemu znalezieniu przez google samych stron do indeksacji. Na wszelkiego rodzaju stronach swojego zaplecza trzeba dbać o następujące rzeczy:

  1. Metatagi, tutaj jest akurat dużo sporów o ich ważność i parametry, ale wydaje mi się, że można śmiało powiedzieć następujące: description do 100 znaków, słowa kluczowe bez odmian również do 100 znaków (o odmiany na początku raczej nie dbamy - chcemy, żeby w ogóle pojawiło się co nieco w wyszukiwarkach, a resztę zadbamy zawartością strony)
  2. SiteMap jest kolejnym bardzo ważnym elementem dobrego zaplecza. Jeżeli nie wiesz jak je stworzyć wejdź na xml-sitemaps.com i po prostu wygeneruj mapę strony i umieść ją na swojej stronie. Następnie załóż konto na google webmaster tools i dodaj do swojej domeny. Roboty google zaczną wyszukiwanie po stronie właśnie po linkach z tej strony.
  3. Google Analitics nie musisz dołączać statystyk google do każdej ze swoich stron zaplecza - nie mniej czasami warto mieć przebieg oglądalności nawet na tych najmniejszych stornach - wszystko zależy jak bardzo chcesz kontrolować swoje zaplecze
  4. Licznik botów pozwoli Ci na przeglądanie czy boty już były na Twojej stronie oraz informacje, które podstrony już skanowały. Dobrym pomysłem jest skorzystanie na początku z narzędzi "Twoje zaplecze" na web-tools.pl

Powyższe punkty są jakby wychwycone z innych poradników. Po prostu z syntezowałem wiedzę, do której się doczytałem. Mam nadzieje że pomoże ona choć trochę początkującym pozycjonerom takim jak ja :)

Zakres tematyczny: Pozycjonowanie Dodaj komentarz
Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.