qBlog Quadina w świecie PHP

18lis/100

Po jakiego grzyba komu pozycjonowanie?

Zacząłem się własnie zastanawiać ostatnio dlaczego moje piękne tworzone dla niebagatelnych klientów nie wychodzą na pierwsze pozycje nawet w kategoriach, w których są jedyne na rynku? Otóż właśnie pozycjonowanie to ta dziedzina magii w której mam zamiar się w najbliższym czasie kształcić.

Obecnie jestem w trakcie poznawania jednych z najbardziej polecanych narzędzi do pracy z pozycjonowaniem. Do pracy przy własnym zapleczu korzystam obecnie z web-tools.pl. Narzędzie bardzo pomocne ponieważ przy pomocy prostej tabelki można zaglądać do PageRanków swoich domen oraz ilości podstron zaindeksowanych w nich przez google. Dzięki temu możemy stale "ogarniać" wszystkie aspekty rozwoju swojej domeny, nawet te, na które nie mamy wpływu.

Nie bagatelną sprawą jak się okazuje są katalogi, a odwrotnością do nich, systemy wymiany linków, ale koniecznie stałych. Niestety przy kolejnych wyszukiwaniach bota google, automat widząc różne linki za każdym razem nie ma o nich najlepszego zdania. Mój prosty katalog stron, które są w moim użyciu, bądź są stronami niektórych moich klientów będzie postawiony już w niedługim czasie. Przy okazji zrobię małą nie-krypto reklamę w którymś z wpisów.

Kolejnym narzędziem do pozycjonowania jest wspomniany wyżej system wymiany linków stałych. Zdecydowałem się ostatecznie na linkme.pl za sprawą bloga gniotka. System jak system, dodajemy stronki, wybieramy tryb elite/slim, dodajemy swoje zaplecze i linki do stronki które chcemy promować. Nie muszą być to te same strony, można zdobywać punkty w innym miejscu i w innym miejscu je wydawać. Dzięki temu możemy zadbać o bardzo ładne zaplecze niskiego poziomu i poziomu wyższego.

Mówić o zapleczu niższego i wyższego poziomu mam na myśli swego rodzaju piramidkę. Gniotek stosuje akurat 5 poziomową, ja ze względu na bardzo ograniczoną obecnie ilość stron w sieci zdecydowałem się na 3 poziomy. Strony docelowe, strony z PageRank wyższym niż 1, oraz pozostałe strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu mam szanse na pozycjonowanie stron na których mi zależy ze stron, które mają już jakiś PageRank. Wiemy, że to raczej nie bagatelna sprawa.

Podsumowując -  nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, ale w najbliższym czasie mam nadzieje czegoś się nauczyć.

Zakres tematyczny: Pozycjonowanie Dodaj komentarz
Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.