qBlog Quadina w świecie PHP

18lis/100

qKatalog SEO

Właśnie jestem w stanie wyższej irytacji na obecne skrypty katalogów SEO. Otwarty mini nie da się ściągnąć, instalacja qlweba pozbawiona jest jakiejkolwiek myśli, a jego konfiguracja to już totalne dno intuicyjności. Wydaje mi się, że chyba żyję za bardzo w świecie Web2.0 zatem otwieram niniejszym projekt qKatalogu.

Katalog będzie oparty o framework Symfony 1.3 ze względu na moją awersję do wymuszania widgetów w 1.4. Podstawowe rozwiązania zastosowane w Symfony jak Doctrine i mod_rewrite zostaną przezemnie delikatnie zmodyfikowane aby przyspieszyć działanie całości katalogu. Myślę, że dobrym pomysłem będzie stworzenie jakiegoś systemu templatów cachowanych, ale jeszcze się nad tym zastanowię.

Pierwszy etap:

 1. Projekt bazy danych
 2. System logowania/rejestracji
 3. Formularz dodawania stron do katalogu, wraz z możliwością proponowania kategorii/subkategorii
 4. Prosty skrypt wyciągający PageRank, ilość zindeksowanych podstron i ilość linków do strony
 5. Moduł um0żliwiający umiejscowienie zgłoszonej strony na stronie głównej katalogu po weryfikacji linku do katalogu na zgłoszonej stronie.

Drugi etap:

 1. Możliwość powiązania swoich dodanych stron w grupę zaplecza
 2. Dodanie kategorii do zaplecza publicznych i prywatnych
 3. Udostępnienie prostego skryptu do linkowania między swoim zapleczem

Trzeci etap:

 1. Umożliwienie wymiany linków między użytkownikami na  zasadzie wymiany linków stałych.
 2. Statystyki pozycji w google na zadane słowa kluczowe.
 3. Skrypt do umieszczenia na swoją stroną zliczający odwiedziny robotów przeszukujących różnych firm z możliwością wyświetlania informacji o tym.

Teoretyczny plan działania przedstawiony powyżej jest zarazem przedstawieniem idei jaką pragnę zrealizować. Połączenie kilku mechanizmów w taki sposób, aby sam katalog przypadkiem nie dostał bana od google będzie oczywiście dla mnie najwyższym priorytetem. Liczę na Was z informacjami co ewentualnie muszę przewidzieć aby uniknąć bana czy filtra. Jeżeli ktoś jest zainteresowany projektem, to oczywiście zapraszam.

Zakres tematyczny: Programowanie, Projekty Dodaj komentarz
Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.