qBlog Quadina w świecie PHP

4kwi/101

Quapre – gra webowa

Od kiedy tylko zacząłem uczyć się programować w PHP zawsze marzyłem o stworzeniu swojej gry internetowej. W czasie swojego życia powstało kilka projektów, które upadały z upływem czasu. Obecnie zajmuje się projektem, który mam nadzieje, nie zatrzyma się w żaden sposób. Dzięki zgranemu teamowi ludzi, którzy odpowiadają za mechanikę i logikę gry stworzyliśmy bardzo przemyślany model wirtualnej rzeczywistości w grze.

Gra zostanie osadzona ni mniej ni więcej w świecie fantasy rządzonym... a właściwie nie rządzonym przez nikogo. Wczesny świat fantasy wypełniony magią, gdzie daleko do broni palnej. W czasie rozmyślań nad głównym atrybutem mechaniki postawiliśmy na czas. W grze czas odgrywa bardzo ważną rolę, nic nie dzieje się nagle, nic nie dzieje się bez przyczyny.

Weźmy pod uwagę sam trening postaci w grze. Ustawiając trening na 5,20,60,180 minut przez cały czas treningu widzimy, że nasze umiejętności z sekundy na sekundę rosną. W czasie wyprawy wychodzimy na przeciw nie tylko stworom wybranym w docelowej lokalizacji. Istnieją duże szanse, że zaatakuje Cię coś po drodze z lokalizacji przez które siłą rzeczy musisz przejść. A co jak zabraknie Ci czasu na dojście do celu? Postać nie dojdzie do zamierzonej lokalizacji, tylko osiągnie którąś z bliższych i zacznie wracać.

Dla uproszczenia obecnego modelu w momencie testów zrezygnowaliśmy z czasu walki między użytkownikami/graczami. Natomiast wszystkie inne czasy istnieją, lecz będą jeszcze nie jeden raz modyfikowane.

Idei co do gry mamy dużo. Zostaną one opisane tutaj w trakcie robienia różnych modułów.

Technologia

Cały skrypt gry oparty jest na autorskim silniku qEngine napisanym w PHP jak cała gra. Nie korzystamy obecnie z technologii AJAX, jednakże będziemy z takowej korzystać w niedługim czasie, głównie w module pubu i ataków drużynowych. Nie przewiduje żadnych rewelacji technologicznych z jednego powodu. Gra ma być szybka, prosta i uruchamiać się na dowolnej platformie, nawet mobilnej.

Testy

Jeżeli chcesz być testerem w trakcie powstawania gry to zapraszam pod adres: http://quapre.quadina.pl.

Zakres tematyczny: Projekty Dodaj komentarz
Komentarze (1) Trackbacks (0)
  1. Projekt bardzo mi się osobiście podoba. Ciekawy pomysł. Chciałabym też zobaczyć, jak stworzysz zabezpieczenia przed własnymi botami. :) Zgłaszam się oczywiście jako tester i czekam na dalszy rozwój gry :) Pozdrawiam


Leave a comment

Brak trackbacków.